محل تبلیغات شما

22 مهرماه گذشته بود که موقع ظهر، برادرم از تلگرام آمدنیوز، یک پست فرستاد که بیانیه ای در مورد دستگیری روح الله زم توسط سربازان گمنام بود. تعجب کردم و فکر کردم یک صفحه ی فیک و شبیه آمدنیوز هست. اما دیدم که بلافاصله همه ی کانال های خبری دیگه هم این خبر رو گذاشتند. عجیب بودنش در این بود که روح الله زم خارج از ایران بود و کانالش هم تا یک ساعت قبل داشت خبرهای تند و ضدحکومت میذاشت.

شاید جزو معدود خبرهایی بود که من از دستگیری یک آدم و بسته شدن کانال خبریش خیلی خوشحال شدم. من بارها در مورد آمدنیوز در وبلاگم نقد نوشته بودم و بر طبق مطالبش، اثبات کردم که این کانال مستقیما با اسرائیل و عربستان و آمریکا در ارتباط هست. انگار اصلا یک ایرانی پشت کانال نبود، بلکه یک نفر مستقیما در کاخ سفید نشسته و فقط زبانش فارسی هست. دقیقا هم هدفش فروپاشی کشور ایران - نه ااما حکومت - بود. اخبار گروه های تروریستی مثل کوموله و پ ک ک و هر گروهی که خواهان تجزیه و جنگ داخلی بود رو پوشش میداد. و از نتانیاهو(نخست وزیر سابق اسرائیل) و ترامپ خیلی با احترام خبر میگذاشت و بالعکس، هر گروهی که مخالف اسرائیل و آمریکا بود رو می کوبید!

البته تا حد زیادی هم به نفع تندروهای داخلی عمل می کرد. یعنی هر چهره ی منتقدِ بانفوذی رو می زد. هر کسی که در داخل حکومت، منتقد ت های رهبری و نظام بود و خواستار اصلاح و بهبود روابط با غرب میشد رو به بهونه ی اینکه حکومتی هست، با بدترین الفاظ و اخبار چاخان، خرابش میکرد. و عجیب اینکه این کانال مرجع خبری بسیاری از عوام الناس شده بود و حرفهاش رو باور میکردند!

کسی که از مردم میخواد که از اسلحه برای مبارزه با حکومت استفاده کنن و در واقع باعث سرکوب جریان های مسالمت آمیز داخلی میشه ، و میگه فرقی بین اصولگرا و اصلاح طلب نیست، حالا حقش هست که با همون روش های تند باهاش برخورد بشه و به نظرم بعد از تشکیل یک دادگاه با اتهامات فراوون امنیتی، به اعدام محکوم میشه.

خیلی دلم میخواد نفر بعدی، مسیح علینژاد باشه. چه بسا دستگیری برادرش هم در راستای یک نقشه برای دستگیری خودش باشه. با اینکه من اصولا با دستگیری منتقدین ، مخالفم و سال 88 هم حامی معترضین بودم، اما فکر میکنم این وطن فروش ها که هیچ رحم و مروتی در خبررسانی و تخریب مخالفینشون ندارند و با وقاحت تمام، اعضای خانواده ی یک آدم رده دهم حکومت رو می کوبند به جرم اینکه طرف جزو اقوام یکی دیگه ست، پس حالا باید طعم فشار روی اقوام خودشون رو بچشن.

مسیح علینژاد هم درست مثل روح الله زم، هدفش به جون هم انداختن ن باحجاب و بی حجاب و جنگ داخلی هست. اگر مسیح فرد مستقلی بود و حرکتش واقعا در راستای آزادی پوشش بانوان و حق انتخاب اونها بود، من هم مثل چند سال قبل، ازش حمایت می کردم، اما فقط دنبال شهرت و پولی هست که از کاخ سفید میگیره. برنامه ای هم که در تلوزیون صدای آمریکا داره، هر روز طوری به جواد ظریف فحش میده که انگار جلادتر و تندرو تر از ظریفی که مبدع مذاکره با آمریکا بوده، نداریم!

این تندروها، دقیقا باید توسط تندترین نهادهای ایران دستگیر بشن تا متوجه بشن نباید یکی مثل تاجزاده یا عبدالله مومنی که خودشون زندانی سال 88 بودند، رو با حکومتی ها یکی میکردند. بعد هم حتما خواهند فهمید که با حذف جریان منتقد داخلی، ارمغان کارشون نه تنها آزادی و دموکراسی و تغییر حکومت نیست، بلکه بسته تر کردن فضا و خفقان بیشتر و سرکوب حرکت های اجتماعی هست.

.

پ.ن: جالب اینجاست که بعد از دستگیری زم، یکدفعه همه ی حامیانش گفتند که این فرد مامور اطلاعاتی بوده و دستگیری در کار نبوده و فقط ماموریتش تموم شده! اشتباه بزرگ زم اینجا بود که به همه فحش میداد و حتی یک نفر رو برای خودش نگه نداشت. تقریبا میشه گفت همه ی جریان های داخلی نظام(اعم از اصولگرا و اصلاح طلب) و خارجی اپوزیسیون(از سلطنت طلب و دموکراسی خواه) از دستگیری این فرد خوشحال شدند. سرنوشت این آدم هم برای هیچ کسی مهم نیست، و حتی کسی که تا هفته ی قبل از دستگیری زم، باهاش برنامه ی تلوزیونی داشت (بیژن فرهودی) هم با آوردن یک کارشناس، به زم فحاشی میکرد! فقط دلم برای پدر و مادرش میسوزه که اینطوری آبروشون رفت. پسری که مست پول شده بود و هیچ منش و خط فکری خاصی نداشت و سازمان های جاسوسی، اون رو به عنوان یک ابزار قرار داده بودند، حالا هم سوخته شد. به زودی امثال علینژاد و مجتبی واحدی و عباس فخرآور هم با همین روش به ایران بر میگردند.

این دخترا ، انسانیت هم می فهمن؟

5 هزار روز است که ...

به بازی پناه آوردم

هم ,یک ,رو ,دستگیری ,ی ,های ,بود و ,روح الله ,از دستگیری ,بود که ,همه ی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها